Strona główna > Artykuły > Rewolucja w kasowaniu danych – Degausser Mediaeraser MD205

Rewolucja w kasowaniu danych – Degausser Mediaeraser MD205

29 czerwca, 2015

Laboratorium Mediarecovery poinformowało właśnie o wprowadzeniu na rynek urządzenia do nieodwracalnego kasowania danych. Degausser Mediaeraser MD 205 kasuje dane ze wszystkich rodzajów nośników magnetycznych.

Mediaeraser MD 205 został zaprojektowany w oparciu o 10-letnie doświadczenia inżynierów z laboratorium Mediarecovery. Degausser jest kolejnym z linii urządzeń zaprojektowanych i wyprodukowanych w Mediarecovery. Wcześniejszy model Mediaeraser MD 103, posiadający certyfikację Służby Kontrwywiad Wojskowego, cieszy się dużym zainteresowaniem na rynkach polskim i europejskim.

Zgodność z normami ISO

Urządzenie Mediaeraser MD 205 kasuje dane zgodnie z wytycznymi zawartymi w normach ISO 27001 i ISO 27040. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm, funkcjonujących w zgodzie z ISO w zakresie bezpieczeństwa informacji. Użycie degaussera Mediaeraser MD 205 daje pewność, że cały proces nieodwracalnego kasowania danych przebiega zgodnie z wytycznymi tych norm.

Szybkość i moc

Nowy model polskiego deagussera charakteryzuje się dużą szybkością działania. Proces kasowania danych z jednego nośnika zajmuje jedynie 18 sekund. Urządzenie generuje moc 18 000 Gausów, ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni model Mediaeraser MD 103.

Prace rozwojowe

Inżynierowie z laboratorium Mediarecovery planują dodatkowe funkcjonalności degaussera Mediaeraser MD 205. Pierwszą z nich, która zainteresuje klientów mających wdrożoną normę ISO 27001 i ISO 27040 jest możliwość automatycznego skanowania kodu kreskowego dysku twardego i wykonanie zdjęcia kasowanego nośnika. Ułatwi to znacząco pracę osób odpowiedzialnych za utylizację zużytego sprzętu elektronicznego w zakresie kwestii organizacyjnych i archiwizacyjnych.

Specyfikacja techniczna:

Generowane przez Degausser Mediaeraser MD 205 pole magnetyczne gwarantuje kasowanie nośników o współczynniku koercji 18 000 Oe. Zgodnie z danymi amerykańskiego National Institute of Standards and Technology, współczesne nośniki cyfrowe osiągają koercję 5 000 Oe.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.mediaeraser.com

Powrót do poprzedniej stony

Produkty z tej kategorii