Strona główna > Artykuły > Duplikator MediaImager GM4 – potężne wsparcie dla analiz śledczych

Duplikator MediaImager GM4 – potężne wsparcie dla analiz śledczych

8 lutego, 2015

Mediarecovery ogłosiła właśnie zakończenie testów i rozpoczęcie produkcji duplikatora MediaImager GM4. To pierwszy polski produkt tej kategorii sprzętu dla informatyki śledczej. Co najważniejsze nie ustępuje duplikatorom amerykańskim, a nawet je przewyższa.

Duplikatory pozwalają na wykonywanie kopii binarnych. Są zatem niezbędne każdemu specjaliście, który musi je wykonywać. Czy to w terenie, towarzysząc policji w zabezpieczeniach, czy to w laboratorium do którego zwożone są dyski zarekwirowane przez organa ścigania, czy też w końcu w dziale bezpieczeństwa firm, które wykonują kopie binarne dysków odchodzących pracowników.

Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, chyba najpowszechniejsze są duplikatory pozwalające na wykonanie jednej maksymalnie dwóch kopii naraz. Ich użycie w sytuacji kiedy zabezpieczonych dysków jest 100 powoduje kilka dni bezczynności informatyka śledczego podczas, których cały proces się odbywa. Szybkość przesyłu danych też bywa dyskusyjna.

Specjaliści z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery, w oparciu o swoje prawie 10 letnie doświadczenia, i tysiące godzin przepracowane z użyciem duplikatorów mieli aktywny wkład w zaprojektowanie MediaImager. Można powiedzieć, że jest to urządzenie zaprojektowane przez praktyków dla praktyków. I widać to chociażby w specyfikacji technicznej:

Mediaimager

Więcej informacji o Mediaimager GM4 na www.mediaimager.com

 

Powrót do poprzedniej stony

Produkty z tej kategorii